Buat koktail batch besar ini lebih awal daripada masa untuk mana-mana pihak atau acara. Sirap sederhana halia manis berkahwin indah dengan teh yang baru diseduh dan moscato untuk koktel berkilauan yang ringan dan menyegarkan.
Apa yang Anda Perlu
- 1 cawan gula
- ½ cawan dikupas dan halus dihiris halia segar
- 2½ qt. Teh es segar yang dibancuh
- 1 botol moscato
- 12 buah halia candied (untuk hiasan)
- 1 botol moscato
- Kiub ais
Cara Membuatnya
Untuk membuat sirap halia sederhana, bawa 1 gelas gula dan 1 gelas air ke dalam mendidih. Pastikan gula dibubarkan sepenuhnya sebelum mengeluarkan haba dan tambah halia segar.
Biarkan duduk selama kira-kira 10 minit untuk curam. Strain dan kemudian biarkan sirap menjadi sejuk sepenuhnya.
Dalam kendi, gabungkan sirap dan teh dan letakkan di dalam peti sejuk untuk berehat.
- Isikan gelas yang tinggi dengan kiub ais. Tuang 1 cawan teh ke dalam dan kemudian top dengan sekitar 1/4 cawan moscato. Hidangkan dengan sekeping halia candied pada rim atau terapung di dalam gelas.
| Garis Panduan Pemakanan (setiap hidangan) | |
|---|---|
| Kalori | 108 |
| Jumlah lemak | 1 g |
| Lemak tepu | 0 g |
| Lemak tidak tepu | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Natrium | 119 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat | 1 g |
| Protein | 1 g |