Konsistensi smoothie ini lebih kurus dari beberapa, tetapi ia masih merupakan cara yang sejuk dan menyegarkan untuk mengambil dos buah dan yogurt yang sihat.
Apa yang Anda Perlu
- 3 cawan
- potongan tembikai
- 1 pisang kecil, dicincang
- 1 cawan ais
- 1 1/2 cawan 0% lemak yogurt vanila gaya Yunani (contohnya, Oikos atau Trader Joe)
Cara Membuatnya
- Cukup letakkan potongan tembikai, pisang cincang, ais dan yogurt dalam pengisar.
- Campurkan sehingga licin. Tuangkan ke dalam empat gelas besar atau enam kecil.
Setiap 12 auns berkhidmat: Kalori 158, Kalori dari Lemak 16, Jumlah Lemak 1g (duduk 0.5g), Kolesterol 4mg, Natrium 62mg, Karbohidrat 29.8g, Serat 1.5g, Protein 5.6g
| Garis Panduan Pemakanan (setiap hidangan) | |
|---|---|
| Kalori | 97 |
| Jumlah lemak | 2 g |
| Lemak tepu | 1 g |
| Lemak tidak tepu | 1 g |
| Kolesterol | 8 mg |
| Natrium | 30 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat | 2 g |
| Protein | 3 g |