Gunakan blueberries segar atau beku di dalam limau blueberry yang mudah dan menyegarkan ini. Saya menggunakan 2/3 cawan gula dalam resipi ini, tetapi anda boleh bermain dengan jumlah gula. Apabila anda bercampur, mulakan dengan 1/2 cawan gula dan bekerja jika ia tidak cukup manis.
Tambah sekeping pudina segar atau semata-mata menghiasi setiap gelas dengan beberapa kepingan nipis.
Resipi Berkaitan: Pai Lemonade Blueberry
Apa yang Anda Perlu
- 2 1/2 cawan air
- 2 1/2 cawan blueberry (segar, atau gunakan beku dicairkan
- blueberry )
- 1/2 cawan
- jus lemon (segar)
- 2/3 cawan gula (atau gunakan sedikit kurang atau sedikit lagi, secukup rasa)
- 4 keping limau (untuk hiasan)
- Pilihan: spesis mint
Cara Membuatnya
- Letakkan air, blueberry, jus lemon, dan gula dalam pengisar pengisar.
- Campurkan campuran sehingga halus.
- Tuangkan jus itu melalui penapis ayam yang halus menjadi kendi.
- Hidangkan ais dengan jerami, dihiasi dengan irisan lemon dan sprig mint, jika dikehendaki.
Lihat juga
| Garis Panduan Pemakanan (setiap hidangan) | |
|---|---|
| Kalori | 76 |
| Jumlah lemak | 1 g |
| Lemak tepu | 0 g |
| Lemak tidak tepu | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Natrium | 5 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat | 4 g |
| Protein | 2 g |