Cranberry kering, blueberry kering, dan jus jeruk pekat membuat puding beras yang lazat.
Apa yang Anda Perlu
- 1 pakej (6 auns) cranberry kering
- 1 pakej (4 auns) blueberry kering
- 1 boleh (12 auns) susu sejat
- 1 1/2 cawan air
- 8 auns beku jus oren
- 3/4 cawan gula
- 1 cawan krim berat
- Garam garam
- 1/4 sudu teh kayu manis
- 1 cawan
- beras mentah Arborio pendek
Cara Membuatnya
- Sembur bahagian dalam pinggan mangkuk dengan semburan masak nonstick.
- Campurkan semua bahan dan tuangkan ke dalam periuk perlahan.
- Tutup dan masak dengan LOW selama 4 hingga 5 jam atau TINGGI selama 2 hingga 2 1/2 jam, atau sehingga nasi lembut dan campuran telah menebal.
- Kacau campuran kira-kira separuh daripada masa memasak dan sejurus sebelum ia selesai.
Anda mungkin juga berminat
| Garis Panduan Pemakanan (setiap hidangan) | |
|---|---|
| Kalori | 465 |
| Jumlah lemak | 19 g |
| Lemak tepu | 12 g |
| Lemak tidak tepu | 5 g |
| Kolesterol | 61 mg |
| Natrium | 100 mg |
| Karbohidrat | 67 g |
| Serat | 2 g |
| Protein | 8 g |